You are currently viewing Apie įšorinę reklamą

Apie įšorinę reklamą

Reklamuotojai nusivylė vis pakylančiomis reklamos talpinimo televizijoje kainomis ir reklamavimo žiniasklaidoje (radijas, laikraščiai, žurnalai ir kt.) efektyvumo sumažėjimu, todėl vis dažniau atkreipia dėmesį į grandiozines atsinaujinusios išorinės reklamos galimybes. Per pastarąjį dešimtmetį išorinė reklama atsinaujino ir stipriai „užaugo“, absorbavo paskutinius mokslinės-techninės pažangos pasiekimus ir pasiūlė savo vartotojams naujas kokybiškas galimybes.

Išorinė reklama ir jos nauda

Išorinė reklama yra efektyvi investicijų grąžos ir naudos ateityje atžvilgiu. Didelių užsakovų reklamos biudžeto perskirstymas vyksta taip vadinamos Out-of-Home (lauko) reklamos naudai. Ypatingai šiai tendencijai įtakos turėjo pasaulinė ekonominė krizė. Analitikai pabrėžia, kad pagrindinis lauko reklamos tikslas – pritraukti vartotojo dėmesį jam esant ne namuose.


Šiame straipsnyje Out-of-Home reklama suprantama kaip lauko reklama. Lauko reklamos media kompanijos jau senai reaguoja į paklausos pokyčius, todėl pastoviai į rinką išleidžia vis naujus, tobulesnius produktus. Audringas lauko reklamos vystymasis pastebimas kaip nusistovėjusiose, taip ir besivystančiose rinkose, didesniais augimo tempais gali pasigirti tik On-Line reklama. Tai nenuostabu, nes būtent dabar reklamuotojai turi rimtų priežasčių teikti pirminybę išorinei reklamai.


Pasaulio kardinaliems pokyčiams įtakos turėjo globali ekonomika ir sparti urbanizacija. Statistinis reklamos vartotojas yra labiau mobilus, jis praleidžia vis daugiau laiko ne namuose. Kas liečia televizijos, aktyvesnė gyventojų dalis neturi laiko žiūrėti televizoriaus, be to likusios auditorijos televizijos žiūrovai gali rinktis tarp daugelio televizijos kanalų bei Interneto. Todėl reklaminio pobūdžio informacijos pateikimo televizijoje efektyvumas žymiai sumažėjo.


Lauko reklamoje vartotojas negali paspausti mygtuko „išjungti“, „garsas“, nėra galimybės perjungti kanalo, ji veikia dvidešimt keturias valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Teoriškai ji gali užpildyti bet kokią visuomeninę erdvę bet kokiu pavidalu. Literatūroje ji yra vadinama „neišvengiama reklama“.