You are currently viewing SMD Arba DiP Diodai ?

SMD Arba DiP Diodai ?

DIP
SMD arba DiP diodai ?

Tam, kad naudojant DIP (TheDirectIn-linePackage) būtų sukurtas vienas pikselis, reikia sujungti tris skirtingus įvairių spalvų šviesos diodus.

Diodai įstatomi į iš anksto parengtas plokštės angas ir tada prilydomi prie plokštės iš priešingos pusės. Tai gali būti atliekama rankiniu būdu arba automatizuotai. Neretai DIP moduliai vis dar naudojami lauko sąlygomis, nes manoma, kad DIP šviesos diodo apvalkalas geriau išsklaido šilumą ir atsparesnis gamtinėms sąlygoms, negu SMD šviesos diodai.

DIP šviesos diodams labai atpigus, nuo 1968 metų juos pradėta naudoti informacijos atspindėjimo prietaisuose. Nuo to laiko buvo sukurta ir pagaminta daug modulių su DIP šviesos diodais surinkimo automatų.

To rezultatas – modulių DIP šviesos diodų pagrindu naudojimas yra paplitęs ir palyginti nebrangus sprendimas. Savo ruožtu modulio kaina priklauso nuo pikselio žingsnio. Kuo šviesos diodai arčiau vienas kito, tuo modulis brangesnis.

 

Surinkus, visų lauke naudoti skirtų modulių išorinė pusė, apsaugant nuo atmosferos poveikio, rūpestingai apdorojama šilumai laidžiu silikonu. Be to, dauguma tokių modulių ir iš priešingos pusės yra apsaugoti nuo dulkių bei vandens. Kai kurie šviesos diodų ekranų gamintojai visiškai sandarina šviesos diodų modulius, sukurdami papildomą apsaugą nuo atmosferos poveikio.

SMD arba DiP?

SMD
SMD arba DiP diodai ?

Paviršiuje sumontuotas diodas (SMD) –tai hermetiškas LED, kuriame yra visos trys spalvos. Skirtingai nuo DIP šviesos diodų, šis šviesos diodas lituojamas tiesiai prie plokštės. SMD diodai montuojami praktiškai vienas prie kito, nes lituojami tik iš vienos plokštės pusės. O pats naudojamas diodas gali būti labai mažas. Taip kuriami šviesos diodų moduliai, kurių pikselio žingsnis DIP yra nepasiekiamas. Šių šviesos diodų matymo kampas siekia 140 laipsnių, kai DIP diodų tik 60 laipsnių.

Todėl SMD paprastai naudojami patalpose, kur reikalingas nedidelis pikselio žingsnis. Vystantis technologijoms, SMD modulių gamybos tikslumas didėja. Pavyzdžiui, didėja naujų modulių tarnavimo laikas, jie tampa patikimesni, o kaina –prieinamesnė.

Kai kuriose kryptyse šviesos diodų SMD praktiškai visiškai išstūmė ir pakeitė DIP modulius. Tačiau jie kol kas nepasirengę užimti dominuojančią padėtį lauko šviesos diodų ekranų rinkoje dėl kelių priežasčių.

Už ir Prieš
SMD šviesos diodai – tai perspektyvi kryptis šviesos ekranų rinkoje, ir daugelyje sričių jie jau visiškai pakeitė DIP šviesos diodus. Vis dėlto viso SMD modulio surinkimo proceso metu reikalinga tikslesnė įranga, ir tai lemia ženklų SMD ir DIP kainų skirtumą. Nors DIP moduliai vis dar pigesni, kainų skirtumas toliau mažėja, nes ypač tiksli įranga tampa prieinamesnė.

SMD tarnavimo laikas toks pat, kaip DIP, tačiau jie naudoja daugiau energijos. Tuo tarpu jų ryškumas siekia 7000 Nit, o DIP šviesos diodų– 12 000 Nit. Viena iš tokių palyginti didelio DIP ryškumo priežasčių yra pati šviesos diodų forma, veikianti kaip linzė, išsklaidanti šviesą 60 laipsnių kampu, kai tuo tarpu SMD išsklaido šviesą 140 laipsnių.

Be to, kai šviesos diodų ekrano modulis išjungtas, jame galima pastebėti mažus balkšvus taškus, tai danga kitoje diodo pusėje, kuri persišviečia pro linzę.Juoda SMD diodo danga buvo sukurta kaip vaizdo kontrasto bendro fono atžvilgiu praradimo sprendimas. To dėka DIP moduliai nežymiai lenkia SMD šviesos diodus vaizdo kontrastingumu.

 

SMD diodai yra pranašesni naudojant patalpoje ir esant nedideliam atstumui nuo žiūrovo. Galimybė montuoti šviesos diodus su mažu pikselio žingsniu lemia puikią atspindėjimo kokybę. Artimiausiu metu, technologijoms vystantis, mes sulauksime SMD pikselio žingsnio mažėjimo, ir kartu SMD ir DIP kainos išsilygins.