You are currently viewing Šviesos diodinių plokščių (švieslenčių) atsiradimo istorija

Šviesos diodinių plokščių (švieslenčių) atsiradimo istorija

Kiekvienas prekių ir paslaugų gamintojas puikiai žino, kad be reklamos neįmanoma nieko parduoti. Tam, kad atkreiptumėme vartotojų  dėmesį į naujus produkcijos pavadinimus, tenka naudoti naujausias reklamines technologijas. Įprasti baneriai ne visada atlieka savo reklaminę funkciją. Tenka sugalvoti vis naujų reklamos elementų, kurie leistų greitai pateikti būtiną informaciją galutiniam vartotojui.

Būtent taip atsirado šviesos reklama, kadangi ji efektyviai veikdavo nakties metu ir mažai apšviestose patalpose. Tikru atradimu reklamos srityje tapo švieslenčių plokštės, pakėlusios reklaminės informacijos platinimo kokybę į naują lygį.

Kaip atsirado ir vystėsi šviesos reklama

Dar 1898 metais du škotų chemikai Morisas Viljamsas Treiveris ir jo partneris mokslinių tyrimų srityje Viljamsas Ramzejus išrado neoninį švytėjimą. Prancūzų chemikas Žanas Klodas tyrė grynojo deguonies dujinio suvirinimo procesuose bei ligoninėse naudojimą. Tyrimo metu jis pripildė indą neonu, užlydė jį ir praleido elektros srovę. Mokslininkas nustebo, kai pamatė, kaip švyti dujos. Po šio išradimo mokslininkas su savo bičiuliu Žaku Fonsekju jį užpatentavo.

Neonines lempas ėmė naudoti reklaminiais tikslais – užrašai, iškabos. Pirma tokia reklama buvo pastebėta nedidelėje vyrų kirpykloje. Žanas Klodas tęsė tyrimus su neoninėmis lempomis, didindamas elektrodų apsaugą nuo korozijos procesų.

Po to, kai amerikiečių kompanija Packard įsigijo Prancūzijoje dvi neonines iškabas, reklamuojančias automobilius, šviesos reklama perėjo į kitą raidos etapą. Amerikiečiai labai greitai patobulino išradimą. Jau XX amž. 20 metais  JAV didmiesčiai buvo apšviesti šviečiančiomis iškabomis.

Kas yra reklama, o būtent šviesos reklama, Rusijoje sužinojo žymiai vėliau. Tik 80 metais ant vieno iš daugiaaukščių namų buvo pakabinta ryški šviesos reklama «Coca Cola». Tik po “Geležinės uždangos” griovimo šviesos reklama Rusijoje ėmė sėkmingai vystytis ir tobulėti.

Siauros šviečiančios plokštės atsiradimas

Visai neseniai,  prieš 5 metus, gremėzdiškas šviesos reklamos dėžes pavyko pakeisti ypatingai siauromis plokštėmis, kurios leido pasiekti didžiausio reklaminio efekto. Šiandien ši reklamos rūšis yra prestižinė ir stilinga. Ji naudojama patalpų išorėje ir viduje, idealiai prisitaiko prie interjero. Tokia reklama yra naudojama:

  • Informacinių stendų apipavidalinimui prekybos ir verslo centruose;
  • Vitrinų apšvietimui prekybos centruose, parduotuvėse, baruose;
  • Rodyklių apšvietimui oro uostose ir geležinkelio stotyse;
  • Rodyklių apšvietimui keliuose;
  • Kaip efektyvi išorės reklama, reikalaujanti dažno vaizdo keitimo.

Panašaus tipo reklamos elementai yra gaminami su briauniniu apšvietimu arba ištisiniu tolygiu. Siauros šviečiančios plokštės – tikras atradimas dizaineriams, atveriantis beribes galimybes.